Devlet Övünç Madalya ve Beratı Tevcih Töreni Gerçekleşti.

Bakanlar Kurulu Kararı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın onayı ile milletimiz adına aziz şehitlerimizin ailelerine ve kahraman gazilerimize verilmesi kararlaştırılan “Devlet Övünç Madalyası ve Beratları” düzenlenen törenle hak sahiplerine takdim edildi.

Bir otelde gerçekleştirilen törene Sayın Valimiz Necati Şentürk ve eşleri, Milletvekilimiz Sayın Salih Çetinkaya ve eşleri, Belediye Başkanımız Yaşar Bahçeci ve eşleri, Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Bilgin, Ağır Ceza Reisi Hüseyin Sabuncuoğlu,, İl Jandarma Komutanı Orhan Ekemen, Askerlik Şubesi Başkanı Vekili Salih Alkın, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürümüz Ramazan Baykara, şehitlerimizin yakınları ve gaziler katıldı.

Saygı Duruşu, İstiklal Marşımızın okunması, Kuran-ı Kerim tilaveti, Fatih Sarıyıldız’ın ney eşliğinde seslendirdiği “Vurulup Tertemiz Alnından Uzanmış Yatıyor” kasidesinin ardından İl Müdürümüz Ramazan Baykara’nın Sayın Valimiz Necati Şentürk’ün yazmış olduğu “Rüzgarlar Ezberliyor Savaş Öykülerini” adlı şiirini okumasıyla ile başlayan program Sayın Cumhurbaşkanımızın “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı Tevcih Töreni” nedeniyle yayınladığı mesajın okunması ile devam etti.

Ardından törende bir konuşma yapan Valimiz Sayın Necati Şentürk, Devlet Övünç Madalyası ve Beratının şehitlerimiz ve gazilerimize duyduğumuz minnetin ve şükranın en büyük ifadesi olduğunu söyledi.

Kahramanlarımızın uğruna can verdiği değerlerimizi korumanın en önemli görevlerimizden birisi olduğunu belirten Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Bu toprakları kanlarıyla canlarıyla korumuş olan milletimizin desteğiyle yüzyıllık emperyalist oyunları bozuyoruz. Geçmişte olduğu gibi bugün de şanlı Türk ordusu şehit verme pahasına Afrin’e yerleşen şer odaklarına karşı mücadele veriyor, destan yazıyor. Ordumuz imanda, yiğitlikte, kahramanlıkta dünyanın en güçlü ordularından birisidir. Nerede zulme uğrayan bir mazlum varsa insanlığın onurunu kurtarmak için ordumuz oraya yetişiyor.

15 Temmuz gecesi, Türk milletine yapılmış olan en alçak darbe girişimlerinden biri yaşanmıştır. Fakat Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısı üzerine milletimiz meydanları doldurarak imanına, devletine, milletine, ezanına, bayrağına sahip çıktı. O gece şanlı bir direniş baş gösterdi. O gece dosta güven, düşmana korku verdik.

Bugünkü törende, birlik ve beraberliğimizin sağlanmasında ve huzurumuzun temininde şehitlik mertebesine yükselen 8 vatan evladımızın ailelerine ve gazilik payesine ulaşan 2 gazimize minnet duygularımızın ifadesi olarak Cumhurbaşkanımız adına “Devlet Övünç Madalyası ve Beratını takdim edeceğiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, ülkemizin bağımsızlığını, milletimizin birlik ve beraberliğini korumak için şahadet mertebesine ulaşan ölümsüz kahramanlarımızı saygı ve minnetle anıyor, bütün şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize şifalar diliyorum. Allah milletimize, devletimize zeval vermesin.” şeklinde konuştu.

Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci de konuşmasında, “Devletiniz, inancınız, savunacak bir namusunuz, şerefiniz varsa her zaman şehit verirsiniz. Geçmişte on binlerce şehit verdik, günümüzde de şehitler vermeye devam edeceğiz. Şehitlerimizin bizlere emanet bıraktığı kutsal vatanımıza sahip çıkmak bizlerin en büyük görevidir. Aksi takdirde şehitlerimizin hakkını ödeyemeyiz. Sayın Cumhurbaşkanımızın da dediği gibi bizim tarihimizde sömürme yok, zulüm yok; bizim tarihimizde adalet var, şan ve şeref var. Terör örgütlerinin sınır bölgelerimizde verdiği zulme, Türk askeri son verecek. Bugünkü programda şehit aileleri ve gazilerimize verilen “Devlet Övünç Madalyası ve Beratı” nesillerden nesillere kıyamete kadar aktarılacak ve yaşayacak.” dedi.

Tören, devletimizin ve milletimizin bekası için en kıymetli varlığı olan canını feda eden 5’i asker, 3’ü polis olmak üzere 8 şehidimizin ailesine ve 15 Temmuz hain darbe girişimi sırasında hainlerle yaptıkları mücadele sonucu gazilik mertebesine ulaşan 2 gazimize Sayın Cumhurbaşkanımız adına Sayın Valimiz tarafından madalya ve beratların takdim edilmesi ile sona erdi.


Sonraki Sayfa: Fatma Bacı Çocuk Evleri Sitesinde Kalan Çocuklarımızın Konya Gezisi Gerçekleşti.

Önceki Sayfa : İl Müdür Yardımcımız Erhan Bolat’tan Kurumumuza Veda.