Psikososyal Destek Hizmet Grubu-AYDES hakkında bilgilendirme

Psikososyal Destek Hizmet Grubu-AYDES hakkında bilgilendirme

Resmi Gazete'de 18/12/2013 tarih ve 28855 sayı ile yayımlanarak yürürlüğe giren 5703 sayılı Afet ve Acil Durum Müdahale Hizmetleri Yönetmeliği kapsamında hazırlanan "Türkiye Afet Müdahale Planı" ve "İl Afet Müdahale Planları" kapsamında, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımız Psikososyal Destek Hizmetleri Ana Çözüm Ortaklığı görevini almıştır.

Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından hazırlanan ve sekretaryası yürütülen Kırşehir Yerel Düzey Psikososyal Destek Hizmet Grubu Operasyon Planı kapsamında çeşitli kurum ve kuruluşlardan 166 personel görevlendirilmiştir. Görev alan personellere, bir afet anında, beyan edilen iletişim kanalları üzerinden, afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES) vasıtasıyla ulaşılması ve koordinesi görevi Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Psikososyal Destek Hizmet Gurubu Sekreteryasındadır.

Kırşehir Aile ve sosyal Politikalar İl Müdürlüğü

Piskososyal Destek Hizmet Grubu Sekreteryasında Görev Alan Meslek Elemanları:

Edip ALÇELİK Psikolog Edip.Alcelik@aile.gov.tr
Yasin İNAN Sosyal Çalışmacı yasin.inan@aile.gov.tr

 
Afet Yönetim ve Karar Destek Sistemi (AYDES)

Afet ve Acil Durum Yönetim Başkanlığınca, " Afet Yönetiminde Teknolojik Dönüşüm" anlayışı doğrultusunda, bütünleşik afet yönetiminin tüm aşamalarının elektronik ortamda takip edilip yönetilmesine ve karar vericilerin, afet yönetim süreçlerinde ihtiyaç duydukları verileri süratli ve en doğru şekilde elde etmesine imkan sağlamak maksadıyla coğrafi bilgi sistemi tabanlı bir yazılımdır.

Ayrıntılı bilgi: https://www.afad.gov.tr/tr/3639/Afet-Yonetim-ve-Karar-Destek-Sistemi-Projesi-AYDES

Psikososyal Destek Hizmet Grubu olarak, ekiplerde görev alan personellerin kimlik ve iletişim bilgilerinin AFAD Başkanlığınca yürütülen AYDES programına işlenmesi görevi Kırşehir Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Psikososyal Destek Hizmet Gurubu Sekreteryasındadır.

Kırşehir ilimizde bulunan Psikososyal Destek Hizmet Grubu Destek Çözüm Ortakları olan kurum ve kuruluşlarınca 2017 yılı sonunda yapılan plan güncellemeleri konulu yazışmalar neticesinde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğümüze bildirilen personellere, hangi ekipte bulundukları, görev ve sorumlulukları hakkında verilecek eğitim ve bilgilendirme seminerleri vb. gibi konularda müdürlüğümüzce zaman zaman bilgilendirme ve talep iletileri yapılacaktır. İletilerin dikkate alınması önemle rica olunur.


Sonraki Sayfa: ASDEP Mülakat sonuçları

Önceki Sayfa : Taşeronda Çalışan İşcilerin Sürekli İşci Kadrolarına Geçişi Başvuru Sonuçları